KEGYELEM – AZ EVANGÉLIUM EREJE – Ma a Pax TV-n

KEGYELEM – AZ EVANGÉLIUM EREJE: ma a 19-20. rész a Pax Televízión

A tanítássorozat 19. és 20. része május 20-án, pénteken látható a Pax Televízión 16.00-17.00 órakor. Ismétlés vasárnap 11.15-12.15 órakor.

<<A sorozat tartalmából>>

A keresztyének nagy része úgy hiszi, hogy üdvösségük részben, vagy egészben saját viselkedésükön és cselekedeteiken múlik. Sokan elfogadják, hogy Jézus az ő Megváltójuk, de azt is hiszik, hogy meg kell felelniük egy bizonyos mércének, hogy elég “jók” legyenek. Ha ez igaz, akkor mi ez a mérce, és honnan tudhatjuk, megfeleltünk-e?

Az Egyház évszázadokon át próbálta megválaszolni ezeket a kérdéseket és ezek a válaszok mindig vallásos és törvényeskedő kötelékekhez vezettek. Akkor hát mi a válasz? Ennek megválaszolásához a megfelelő kérdést kell feltennünk. Nem azt, hogy “Mit kell tennünk?”, hanem azt: “Mit tett Jézus?”

A sorozat hamarosan DVD-n is megvásárolható lesz!